ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

نتایج جستجو برای عبارت :

سرفه

درمان سریع و خانگی سرفه کودکان
سرفه
های خشک شبانه یا سرفه های شدید همراه با خس خس سینه در بچه ها باعث
نگرانی والدین می شود ، در این شرایط از روش های طبیعی و سریع درمان سرفه
کودکان غافل نشوید.
نشانه های سرفه کودکان و راههای درمان آن
ادامه مطلب
با چند تا از بچه ها قرار گذاشتیم گزینه غالب امتحان رو سرفه کنن
الف بود یه سرفه
ب بود دوتا
و... 
که اگه خواستیم شانسی بزنیم(مثلا خیلیا اصلا جنین نخونده بودن)
گزینه غالب رو بزنیم که احتمال درست شدنش بیشتر شه
گزینه غالب رو سر جلسه الف و ب در آوردیم
خلاصه تو سالن تک سرفه و دوسرفه بود که می پیچید
دیگه ول کنم نبودن
#اتحاد
گرفتگی صدا و سرفه
 مشکلاتی که خیلی اوقات همراه با هوای سرد و سرما خوردگی های فصلی به سراغمان می آید، گرفتگی صدا و سرفه است.
در این مطلب درباره گرفتگی صدا و در هفته بعد درباره سرفه مطالبی را برای شما بیان خواهیم کرد که در رفع این مشکلات به شما کمک می کند.
در واقع علت گرفتگی صدا، ورم کردن تارهای صوتی است که باعث می شود هنگام صحبت کردن تارهای صوتی نتوانند به هم نزدیک شوند و نحوه ارتعاش آن ها تغییر کند و در 
نتیجه تن صدا هم عوض شود.

ادامه مطلب
 داروهای درمان سرفه
سرفه یک انسداد موقتی در راه تنفسی است، که علت های متفاوتی می تواند داشته باشد، اغلب همراه آلرژی، سرماخوردگی یا آنفولانزا است. 
درمان های موثر بسیاری برای سرفه های عمومی وجود دارد، در این مطلب با درمان ها آشنا می شوید.

ادامه مطلب
سیاه سرفه
روش های درمان
آب پیاز را با عسل به نسبت مساوی مخلوط نموده هر روز 3 بار به میزان یک قاشق مرباخوری میل نمایید و تا درمان کامل ادامه دهید .
جهت درمان سیاه سرفه ، گلو درد و گرفتگی صدا موثر واقع می شود .
روزی  3 قاشق غذاخوری عسل بعد از غذا میل نمایید .
سیر یک داروی موثر برای درمان سیاه سرفه است . شربت سیر از مخلوط کردن 200  گرم سیر له شده و یک کیلو عسل تهیه می شود .
مصرف یک قاشق چای خوری از این شربت 2 تا 3 بار در روز برای درمان سیاه سرفه مفید خواهد ب
دونه‌ی برنجی که پرید تو گلوم و سرفه‌ای که انگار باز سرما خوردم، یهو حتی سردم شد، انگار باز سینه‌م تنگ شده از کثافت. نه که چرک کرده باشه اما سینه‌م درد می‌کنه واقعا، نه که کار کار یه دونه‌ی برنج باشه‌ها...نه. دونه برنج وسیله‌س، وسیله‌ هم نه حتی! دونه‌ی برنج بهونه‌س واسه تنگی سینه‌م، واسه سرفه کردن و سرفه کردن و باز شدن راه دودی که از آتیش سینه‌م بزنه بیرون؛ نزنه به سرم.
دیدین بعضی مواقع یه دونه برنج ،حبوبات ..داخل گلو می مونه و تا یکی دو ساعت سرفه می کنی(امواتت میاد جلو چشات)امشب موقع شام خوردن مامانم همین  جوری شد و تا نیم ساعت سرفه کرد 
عید سال قبل خانواده دایی، ظهر خونه ما دعوت بودن. یه دونه لپه داخل  دلمه، موند گلو عروس دایی .....خلاصه نتونست غذا بخوره و کلی سرفه می کرد 

اون یکی عروس داییم تعریف کرد :دیشب خونه مامانم اینا کلی مهمون بود. وقتی شام میخوردیم،دختر عمه ام بدون حرفی با حالت فرار دو طبقه رو اومد پا
اگر علت سرفه خشک در این بیماران سرماخوردگی اخیر باشد بهترین درمان مصرف سوپ گرم و مخلوط اب گرم و عسل میباشد البته از مصرف عسل در زیر یکسال خودداری شوداگر علت سرفه و تشدید آن افزایش عفونت ریوی باشد افزایش مراقبت ریوی (افزایش دفعات بخور و فیزیوتراپی ) و مصرف انتی بیوتیک که بر اساس جواب کشت و انتی بیوگرام انتخاب میشود میتواند موثر باشد....اگر علت ریفلاکس باشد داروهائی مثل نکسیوم یا رانیتیدین و امپرازول لازم است مصرف شود دوری از هوای سرد در کنترل
اگر علت سرفه خشک در این بیماران سرماخوردگی اخیر باشد بهترین درمان مصرف سوپ گرم و مخلوط اب گرم و عسل میباشد البته از مصرف عسل در زیر یکسال خودداری شوداگر علت سرفه و تشدید آن افزایش عفونت ریوی باشد افزایش مراقبت ریوی (افزایش دفعات بخور و فیزیوتراپی ) و مصرف انتی بیوتیک که بر اساس جواب کشت و انتی بیوگرام انتخاب میشود میتواند موثر باشد....اگر علت ریفلاکس باشد داروهائی مثل نکسیوم یا رانیتیدین و امپرازول لازم است مصرف شود دوری از هوای سرد در کنترل
شایعترین علامت در بیماران سی اف سرفه مزمن است.در ابتدا ممکن است سرفه این بیماران خشک باشد ولی به مرور زمان این سرفه به نوع خلطی تبدیل میشود.بنابراین به علت اینکه شروع سرفه این بیماران خشک است ممکن است در ابتدا با بیماری حساسیت ریوی و یا اسم اشتباه تشخیص داده شود. مکانیسم سرفه در این بیماران هنوز دقیقا شناخته شده نیست. سرفه های این بیماران اکثرا ممکن است حمله ای و شدید باشد. اگر سرفه تشدید یافت ممکن است علامت تشدید عفونت ریوی باشد. که در این ز
شایعترین علامت در بیماران سی اف سرفه مزمن است.در ابتدا ممکن است سرفه این بیماران خشک باشد ولی به مرور زمان این سرفه به نوع خلطی تبدیل میشود.بنابراین به علت اینکه شروع سرفه این بیماران خشک است ممکن است در ابتدا با بیماری حساسیت ریوی و یا اسم اشتباه تشخیص داده شود. مکانیسم سرفه در این بیماران هنوز دقیقا شناخته شده نیست. سرفه های این بیماران اکثرا ممکن است حمله ای و شدید باشد. اگر سرفه تشدید یافت ممکن است علامت تشدید عفونت ریوی باشد. که در این ز
درمان انواع سرفه ها
سرفه های معمولی
روش های درمان
متخصصین رژیم درمانی کشورمان ، جوشانده سبوس گندم را مخلوط با عسل برای درمان سرفه و زکام های سخت توصیه می کنند .
روزی 3 قاشق غذاخوری عسل بعد از غذا جهت رفع سرفه های سخت وگلو درد موثر واقع می شود .
آب پیاز یک استکان ، عسل 2 استکان ، خوب مخلوط کنید
و روزی 4 قاشق غذاخوری بعد از غذا میل نمایید جهت رفع سرفه و گرفتگی صدا موثر است .
محققین کشورمان عصاره گل ختمی را همراه با عسل برای نرم کردن سینه و تسکین سرفه
دلم گرفته
یجور بدجور 
یجوری که دوست دارم بشینم گریه کنم ولی شرایطش جور نمیشه 
علی امشب هم اینجا بود کلی باهاش خندیدم اما هیچ فایده ای نداشت 
دلم می گفت دختر علی از تو نیست حالیته؟ 
سرکار رفتن هم تاثیر نکرد 
سرفه های شدید دارم سرفه هایی که اینقدر ادامه دار میشدن که خلط جدا شه 
و امروز با اولین سرفه پیشونیم تیر می کشه جوری که بجای اینکه دستمو بگیرم جلو دهنم مجبورم دستمو محکم رو پیشونیم فشار بدم :| 
یارو رو رد کردم خودم پشیمون کردم 
به مامان صبح
مراقبت از یک نوزاد با سرفه؟ برای خنک شدن، هک کردن، یا لرزیدن برای اولین بار گوش کنید، سپس برای پیدا کردن آنچه که طبیعی است و زمانی که زمان نگرانی است بخوانید.
سرفه کودک می تواند به معنای چیزهای بسیار متفاوت باشد و این به آن معنی نیست که شما می توانید از کودک خود سوال کنید که اشتباه است. گاهی اوقات دشوار است بدانید اگر شما باید برای مشاوره با پزشک خود تماس بگیرید، یک قرار ملاقات داشته باشید یا به طور مستقیم به اتاق اورژانس بروید.هاوارد بالبی،
هر کسی رو میشه یه جور خاص عذاب داد و برای من یکی این عذاب یه جا نشستنه ، اینکه نتونم زیاد راه برم شلوغ کنم برام خیلی سخته حالا با این وضعی که مریض شدم  مجبورم فعلا خونه بمونم ، ریه هام عفونت کرده و از سه تا نعمت محروم شدم 1.راه رفتن طولانی مدت (سرما و هوای آلوده سرفه های قطع نشدنی به همراه میارن)2.خوردن غذاهای رنگ وارنگ و جذاب (ادویه هم ممنوعه)3.صحبت کردن هم ایضا یکم که حرف میزنم 3 برابرش سرفه میکنم و قظع شدن سرفه هام هم با کرام الکاتبینه. برای کسی ک
علائم بیماری سی اف چیست؟
1- بوسه شور و عرق فراوان و شوره زدن لباسها
2- سرفه مزمن که به درمانهای معمول بهبودی نیابد .این سرفه در اوائل بیماری خشک ولی در نهایت خلطی میشود
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
5- عدم وزن گیری علی رغم اشتهای خوب بیمار
6- دفع مکرر مدفوع چرب و گریس مانند با حجم زیاد
7- نازائی در مردان
واکسن سه‌گانه یا ثلاث که واکسن سه بیماری دیفتری، کزاز و سیاه سرفه می‌باشد، برای ایمن‌سازی نوزادان و کودکان بین سنین ۶ هفته‌ای تا ۶ سالگی به مصرف می‌رسانند. واکسن سه‌گانه محتوی محلولهای تصفیه و تغلیظ شده توکسوئید دیفتری و توکسوئید کزاز و باکتری کشته شده سیاه‌سرفه هست که بر فسفات آلومینیوم در حال تولید جذب شده‌است. تیومرسال به عنوان ماده نگه دارنده به نسبت یک در ده هزار به محصول اضافه شده‌است. استفاده از فسفات آلومینیوم بدان جهت است که
من حتی اگر خودم را هم ریشه کن کنم، ترس را نمی‌توانم، ترسِ زاده شده با من را، ترسِ فاجعه ساختن و آزار کَسان‌ام را نمی‌توانم ریشه کن کنم. من با چهره‌ی غمگینی خانه را ترک کردم. مادرم از دیروز هزار بار معذرت خواسته ست. مدام فکر می‌کند و گمان می‌کند کاری کرده ،معذرت می‌خواهد. ما چند تا خواهر بودیم که با مادرمان توی اتاق مانده بودیم. هیچ نمی‌گفتیم. گوش می‌دادیم. ما از همان روز ها و قبل تر شاید، هیچ نگفتیم‌. و کاش من آن بار آخر را هم لال می‌شدم، ک
سیاه سرفه،بیماری مسری تنفسی
سیاه سرفه یکی از بیماری های عفونی واگیردار دستگاه تنفسی است که عامل آن باکتری "بوردتلا پرتوسیس" است. این بیماری از طریق استنشاق قطرات تنفسی شخص بیمار، سرایت می کند.
این بیماری در تمام سنین بروز پیدا می کند، ولی در کودکان شایع تر است. گسترش جهانی این بیماری به علت واکسیناسیون، بسیار کاهش پیدا کرده است.
سرفه های خشن، سمج و پیوسته از مشخصات بیماری سیاه سرفه است و بدین علت است که به این اسم شهرت یافته است.
استمرار سرف
2- سرفه مزمن که به درمانهای معمول بهبودی نیابد .این سرفه در اوائل بیماری خشک ولی در نهایت خلطی میشود
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
7- نازائی در مردان
3- عفونتهای مکرر ریوی
4- خس خس و تنگی نفس
7- ناباروری در مردان
خواص شربت زوفا
التهاب مزمن مجاری تنفسی به علت تورم و ترشح مخاطی بیش از حد است شربت زوفا در این حالت گرفتگی مجاری تنفسی موجب انسداد بیشتر راه های هوایی شده و سـرفه و خس خس و اشکـال در تنفس به وجود می آید و به ویژه هنگام شب عارض می شود، بحران از چند دقیقه تاچند ساعت ادامـه می یابد.
زوفا یکی از مهمترین گیاهان دارویی و ادویه ای به شمار می رود. از دم کرده شربت گیاهی زوفا  پیکر رویشی این گیاه برای درمان بیماری های مربوط به دستگاه تنفس مانند سرفه، س
سمفونی برف  آرام آرام تند تند
خواستم نفس عمیقی بکشم دود تهران ناتمامش گذاشت تبدیل به سرفه شد حس آزادی ما شد زحمت  میخواستم برف را بغل کنم کاپشن دست کش بینمون فاصله انداخت دستکشم رو که در آوردم همان جا آب شد گویی که تنش رنگی نداشت 
دست من گرم گرم تن او سرد سرد زندگی پر از تناقض است به غیر از این برف که هست یک دست سفید

دنبالش می دویدم ، خنده هاش دلِ آدم رو میبرد ، حواسم نبود به حالم ، تو دنیای کودکانه اش غرق شده بودم که یهو نفسم بند اومد ، انگار یکی با دو دستش داشت گلومو فشار میداد ، کلی زور زدم تا به سرفه بیفتم ، حالا سرفه هام بند نمیومد ، هرکی یه جور سرزنشم میکرد، هیچکس نمیتونست متوجه بشه من اون لحظه ها چقدر حال خوشی داشتم ، آرامش و شادی که این چند وقت تجربه اش نکرده بودم ، اما نمیخواستن بفهمن که این حالِ خوش بیشتر برام ارزش داره تا اینکه بخوام بخاطر ضعف این
لعنت به این دورانِ منس :/
ماه رمضون شب نوزده بود 
این ماه هم که جلوتر افتاد گور به گور 
واقعا انصافه؟ کمردرد و سرفه های داغون ده روزه و شیفتای شلوغی که کارمو به سرم کشوند کم بود 
که خبر دامادی این گور به گور شده با منس! جلو افتاده! باید همزمان بشه؟ 
واقعا که هورمونای بدنم فکر می کنن اعصابمو انگار از تو جوب آوردم

راستی کوتاه کردم 
مردونه زدم  
الان بیش از یک ماهه آریان سرما خورده. یعنی دو هفته سرما خورده بود دو سه روزی خوب شد و باز دوباره سرما خورد. دفعه دوم که بردم دکتر گفت ویروسه و آنتی بیوتیک نمیخواد و فقط سیتریزن داد اما گفت اگر تب داشت بیارش. آخرهای هفته اول از دفعه دوم کمی تب کرد اما با استامینوفن کنترل شد ولی سرفه داشت و من براش شربت بنفشه باریج گرفتم که سرفه هاش بیشتر و اخلاطی شد. آخر هفته دوم از دفعه دوم D: اینقدر بد سرفه میکرد و سینه اش خر خر میکرد که بردم یه دکتر دیگه و گفت بای
فیزیوتراپی قفسه سینه چیست؟
تنفس نقش پررنگی در حیات و کارکرد سیستم بدن دارد . گاهی اوقات مشکلاتی مانند انواع بیماری های تنفسی و قلبی موجب می شود که فرد در تنفس دچار مشکل شود. لذا برای رفع این مشکلات مراقبت های درمانی مختلفی انجام می گیرد که یکی از مهمترین اقدامات فیزیوتراپی قفسه سینه به منظور بهبود تنفس و پاکسازی مجاری هوایی استفاده می شود و این روش فیزیوتراپی شامل اقداماتی است که به منظور درمان بیماران گروه های سنی مختلف مبتلا به مشکلات تن
خواص گیاه گل گاوزبان
پیشگیری از نوسان های خلقی مرتبط با یائسگی
زنان یائسه که دچار نوسانات خلقی هستند می توانن به جای استفاده از درمان های هورمونی از مکمل های گل گاوزبان استفاده کنند
گل گاو زبان یک تقویت کننده اعصاب و روان
دمنوش گل گاو زبان تقویت کننده اعصاب و روان و حواس پنجگانه، و نشاط آور است واختلال حواسرا درمان می کند
درمان سرماخوردگی، تنگی نفس با گل گاو زبان
دمنوش گل گاو زبان به همراه کمی لیمو عمانی، عسل برای درمان سرماخوردگی، تنگی نف
خانوم کوچولو دو سه شبه تا چشاشو میزاره رو هم و خواب میره سرفه اش شروع میشه.هیچ علامت دیگه ای از سرما خوردگی نداره.من تو این مسائل خونسردم(نه بی خیال) و برعکس میم خیلی حساسه.من حرص نمیخورم سر مریض شدن بچه ها و معتقدم آدمیزاده بالاخره مریض میشه و دوره اش هم که بگذره خوب میشه.حالا دیشب میم خسته از سرکار اومده و سرفه های دخترک هم شروع شد.دیگه هی پاشد رفت و اومد و هی حرص خورد.بخور آورد روشن کرد.آب بهش داد و پتو انداخت روش و صبح هم خسته و کوفته رفت.احتم
آیا شربت های ضد سرفه فایده دارند؟
نظام ملی
بهداشت و انجمن پزشکان خانواده انگلستان عقیده دارد دلیلی وجود ندارد که ثابت کند
داروهای ضد سرفه که مردم بدون نسخه از داروخانه می خرند فایده داشته باشد و بهتر
است که مردم برای ساکت شدن سرفه شان از داروهای خانگی بهره ببرند.
سایت سازمان بهداشت و درمان انگلستان
هم بر این مسئله تاکید می کند که
شواهد علمی در این زمینه “ناچیز” است
و عاقلانه تر این است که مردم پولشان را هدر ندهند
و به وسیله روش‌های خانگی م
سلام به همگی
من حسینم. 25 سالمه و توی مشهد زندگی می کنم. چند وقتی بود که درگیر سرفه های عجیب و شدیدی شده بودم. سرفه هام به حدی بود که نفسم بالا نمی اومد و از شدت درد قفسه سینه داد می زدم.
من یک ماه درگیر این سرفه ها بودم و تقریبا وسط های هفته سوم بیماریم به اوج خودش رسیده بود.
به معنی واقعی کلمه داشتم هلاک می شدم.
هر کسی پیشنهاد خودش رو یه من می داد. مادر بزرگم می گفتند: زنجلیل رو با لیمو و عسل بخور پسرم چون مثل آب رو آتیشه.
خوردم، اما بدتر شدم و تقریبا
خاصیت‌های عسل و ترب سیاه
خواص ترب سیاه برای پوست خواص ترب سیاه در بارداری خواص ترب سیاه در طب سنتی خواص ترب سیاه در لاغری
ترب دارای انواع گوناگونی بوده و در طب سنتی از انواع مختلف این گیاه برای
درمان بسیاری بیماری‌ها استفاده می‌شود. اثرات و اعمال طبی که برای ترب
ذکر شده شامل خاصیت آنتی بیوتیک، مدر، آنتی‌اکسیدان، ضد التهاب، محرک و
قابض می‌باشد. یکی از مهمترین انواع ترب، ترب سیاه می‌باشد. ترب به
دلیل داشتن ترکیبات گوگردی به عنوان ضدباک
عصر داشتم کامنت هارو میخوندم بابام گف میایی بریم بیرون؟گفتم نه:) بعد مامانمم قبلش گفته بود انگار مامانم گفته بود نه! بعد بابام اماده شد ک خودش بره بیرون یه چرخی بزنه تا صدای در اومد مامانم اومد بیرون گف رفت؟ اینو اینقدر بلند گفت که از ترس گوشیم خورد رو میز!(میدونید که ترسوام) گفتم آره چطور؟ گف تو چرا نرفتی؟ گفتم وا خب نمیخواستم برم بیرون  ! گف ینی چی زنگ بزن بگو صبر کن نمبشه که همش تو خونه بشینی و گف اصلا من میخوام برم دکتر توام باید بپوشی با من
‌ خواص معجون رویایی ( معجون قدرتمند پاییزی ) * سلطان دمنوشهای پاییزی  و زمستان
 ✨✨ گیاه پرسیاوشان ✨✨
• برای دفع سنگ مثانه، مفید است.
• تنگی نفس را درمان می‌کند.
• سرفه و سرماخوردگی را تسکین می‌دهد.
• ادرارآور است.
• التهاب گلو را درمان می‌کند.
• برای درمان برونشیت موثر است.
• خوردن گرد خشک آن برای اسهال مفید است.
• ضماد سوخته آن جهت جلوگیری از ریزش مو و رویاندن آن کاربرد دارد.
• پرسیاوشان تب‌بر است 
✨✨دمنوش مرزنجوش✨✨
با سرفه کردن تما
عسل و پیاز در درمان بیماری ها به خوبی شناخته نشده و افراد کمی با فواید مصرف پیاز و عسل آشنا هستند.
بر خلاف دیگر مقالات ما در آهوتا که بیشتر درباره عسل درمانی می باشد، در این مقاله تمرکز بیشتری
بر روی پیاز داریم! در صورتی که از شربت سرفه کنونی خود ناراضی هستید، عسل و پیاز را امتحان
ادامه مطلب
برای درمان هلیکوباکتر عسل میل کنید
محققان و پژوهشگران عرصه پزشکی عسل را در درمان بیماری‌ها از جمله آنفلوانزا، سرفه، سرماخوردگی، تب یونجه موثر می‌دانند. خواص درمانی عسل بسیار حیرت‌انگیز است. پزشکان معتقدند عسل در درمان تعداد قابل توجه ای از بیماری‌ها از جمله سرماخوردگی، سرفه، تب یونجه و آنفلوانزا موثر است. ادامه مطلب برای درمان هلیکوباکتر عسل میل کنید ادامه مطلب...
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک عفونت مسری است که باعث بروز راش های پوستی در سراسر بدن شده و به راحتی منتقل می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی فرد مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.سرخک

ادامه مطلب
برونشکتازی در حقیقت از دو کلمه برونش یا (راه هوائی Bronch که همان راه هوائی است و اکتازی ectasis به معنی گشاد شدن میباشد. از مهمترین مشکلات بیماران سی اف ایجاد برونشکتازی و پیشرفت آن در طی زمان می باشد. علل ایجاد برونشکتازی متعد د است .ولی یکی از شایعترین علل و عوامل ایجاد ان بیماری سیستیک فیبروزیز می باشد .شایعترین علامت برونشکتازی سرفه های خلطی مزمن می باشد.افزایش خلط و اضافه شدن عفونت به آن از مهمترین علل پیشرفت برونشکتازی است که بدنبال آن انسد
باسلام خدمت تمامی بازدید کنندگان عزیز و بزرگ وار 
ضمن عرض خیر مقدم 
جهت تبلیغات --->mekael.dma@gmail.com
تبلیغ در وبلاگ ،تلگرام،روبیکاو...
راه اندازی وبلاگ برای شما به همراه اپ اختصاصی
با مناسب ترین هزینه 
به سرفه و انشاءالله برای شما پر بازده
شما می توانید از قسمت تماس  باما در تماس باشید .
رسانه نوین رسانه پیشرو
برترین‌ها: برای هر کسی می‌تواند اتفاق بیفتد: شروع یک درد ناگهانی سوزن مانند، ضربان دار و یا چنگ زدگی. شاید در چنین شرایطی دارو یا قرص مناسبی ندارید که مصرف کنید، وحشتناک به نظر می‌رسد، اما نگران نباشید. ما راهکار‌ها و توصیه‌هایی برای‌تان داریم که بتوانید دردتان را موقتا تسکین بدهید یا شاید اصلا دردتان کلا برطرف شود.
برای تسکین گلو دردتان یک تکه شکلات تلخ بخورید
اگر سرفه می‌کنید و احساس می‌کنید گلو درد دارید، یک تکه شکلات تلخ (با درصد ب
علت و درمان سرفه کودکان هنگام خواب و سرفه خشک کودکان موقع خواب
علت و درمان سرفه کودکان هنگام خواب و سرفه خشک کودکان موقع خواب در سایت جسارت
 سرفه کودکان
هنگام خواب ، سرفه کودکان موقع خواب ، درمان سرفه کودکان هنگام خواب ،
سرفه کودکان در هنگام خواب ،درمان سرفه کودک هنگام خواب،سرفه کودک در هنگام
خواب،درمان سرفه کودکان موقع خواب،درمان سرفه خشک کودکان هنگام خواب

سرفه شبانه کودکان
سرفه‌های
شبانه کودک نباید یک موضوع عادی و طبیعی تلقی شود. د
با دست که صندلی رو هل دادی عقب و حتی برنگشتی بهم نگاه کنی و از در زدی بیرون، فهمیدم که نبودنت یعنی چی.
حالا من اینجام؛ مغموم، شبیه این صندلی روبروم. به هیچ جایی تعلق ندارم و بی مفهوم شدم بدون تو.
زندگی‌ام هم شده شبیه اون پیرهن سفیدت که آویزونه پشت در، چروک تر از همیشه اس، خسته تر از همیشه.
بعد اینکه در رو محکم کوبیدی، من لبه تخت نشستم و گوله گوله اشک می‌ریزم و تو هر جای این شهر که وایسادی، اگه صدای بارون رو می‌شنوی، می‌خوام بهت بگم که توی این خ
خوب باید بگم که از دیشب هی دستمو می برم پشت سرم تا گیره رو از سرم باز کنم! (مخصوصا موقع خواب) و بعد می بینم آشِ چی؟ کشکِ چی؟ موهامو کوتاه کردم گیره کجا بود :) 
شبیه این قضیه هنوز در مورد عینک برام پیش میاد 
تو خونه بابا مخالفت کرد با موهام داداش بزرگ گفت خوبه و بهتر از قبلته! داداش کوچیک هم تلفنی بهش گفتم گفت آره بهت میاد! در حالیکه همین داداش کوچیک قبلا هم‌رای بابا بود که دختر باید موهاش بلند باشه (دلم براش تنگ شده) 
دیروز استعلاجی بردم و دیگه نمی
سرخک چیست؟ چگونه از آن پیشگیری کنیم؟
سرخک یک نوع بیماری عفونی مسری است که باعث پیدایش راش های پوستی در تمام بدن شده و به سادگی انتقال داده می شود می شود و گسترش پیدا می کند. عامل سرخک، ویروسی بنام پارامیکسوویروس است. وقتی بیمار مبتلا به سرخک، سرفه یا عطسه کند، ویروس سرخک را توسط ذرات کوچک در هوا پخش می کند.
ادامه مطلب
امروز تولدمه. یه روز تکراری و عادی مث همه‌ی روزا، شاید یه‌کم غمگین‌تر، یه‌کم دلشوره‌دارتر، اما معمولی!
که زندگی دوسه‌نخ کام است و عمر سرفه‌ی کوتاهی... 
این باری که روی سینه‌هام سنگینی می‌کنه هیچ‌جوره قابل حمل نیست. امیدوارم پس‌فردا که روز بهتریه برام، حالم خوب باشه. اما نه... امکانش نیست. نمی‌شه...  کاش یکی از ما می‌تونست جلوی خودش کوتاه بیاد. تا اینجوری غم‌هامون سیگنال نفرستن. 
به من بچسب همین الان...
حمیدرضا سرما خورده از دایانا گرفته. یک وجب بچه چنان ویروسی داشت که همه رو سرماخورده کرد.
دوتا سرفه تو صوزت من کرده بود گلو درد شده بودم..
امشب من و حمید جدا از هم میخوابیم بدون حمید خوابم نمیبره. عادت کردم شبا بغلم کنه. هرشب وقتی میخوام بخوابم چه باهم یخوابیم چه من بعد از یکی دوساعت بیام رو تخت که حمید خواب باشه، برمیگرده سمتم دستشو میندازه دورم پاشو هم میندازه دور کمرم. امشب چون سرماخورده و نزدیک کنکور منه گفت پیش هم نباشیم تا من حالم بهتر بشه
امروزی که گذشت روز خاصی نبود. راست‌ش را بخواهید علی‌الظاهر روز بدی هم بود. روزی که از پسِ یکی‌-دو ساعت سرفه‌کردن در تخت‌خواب آغاز شود، یحتمل روز خوبی نیست. تا ظهر خواب بودم. به کلاس نسبیت عام نرسیدم. به کوئیزِ بعدازظهرم هم. سرفه‌هایم هم تا همین الآن هم‌راه‌م هستند. اما خب بهانه‌ی این پست چیز دیگری است. چیزی که پرت‌م کرد به حدود 6 سال پیش. بهانه‌ی نوشتنِ این پست این بود که امروز این‌جا 2000روزه شد!
بدجوری این عدد رفته روی مغزم. آخر، 2000 روز؟ م
درمان سودا
افتیمون مسهل سودا است . 15 گرم افتیمون را ساییده و با عسل و نمک مخلوط کرده میل نمایید .
20 گرم افتیمون را در یک لیوان آب به مدت 10 دقیقه جوشانده و پس از صاف کردن و سرد شدن با 50 گرم عسل مخلوط نمایید
و هر روز صبح یک قاشق مرباخوری به مدت یک هفته میل نمایید . برای امراض سوداوی مفید است .
درمان گلو درد
روش های درمان
خوردن 5 تا 6 عدد انجیر با یک قاشق غذاخوری عسل جهت درد گلو نافع است .
برای رفع گلو درد ، آنژین و آفت چندین بار در روز آبلیمو مخلوط با آب
سلام به همه
من مهناز سروشی هستم و 25 سالمه. ساکن
مشهد هم هستم.
چند وقت پیش من درگیر سرفه های بدی
شدم. پیش خیلی از دکتر ها رفتم اما هیچکدوم متوجه مشکل من نشدن.
حال منم بدترو بدتر شد.
خونه مادر بزرگم که بودم بهم شربت
لیمو عسل و زنجبیل داد. اما بعد خوردنش حالم به شدت بد شد.
جوری که دیگه از شدت سرفه ها نفسم
بالا نمیومد.
یکم گذشت و حالم بهتر شد.
خالم همون روز بهم پیشنهاد کرد که برم
کلینیک طبرسی
منم به اصرار خالم رفتم.
با دکتر کلینیک طبرسی که مشورت کردم
مت
عسل آویشنساکارز 2.8پرولین 490خواص عمومی (از عرضه کننده)✅ تقویت بینایی✅ بهبود صرع و تشنج✅ درمان ناراحتی های برونشیت✅ درمان سرفه✅ درمان درد های مفصلی
جهت دریافت آخرین قیمت به فروشگاه مراجعه نمایید.
Khorjineirani.ir
Eitaa.com/Khorjineirani
Sapp.ir/Khorjineirani
جهت سفارش: @KHiSefaresh فروشگاه خورجین ایرانی @Khorjinrirani
آویشن از قدیم برای مصارف خوراکی و تهیه غذاها و سالادها به کار می رفته اما کم کم به جمع گیاهان دارویی نیز اضافه شد و مردم از خواص طبی آویشن مطلع شدند. دمنوشی برای ویروس سرماخوردگی , نوشیدن دمنوش‌ها در فصل‌های پاییز و زمستان بسیار موثر هست و نقش موثری در پیشگیری از ابتلا به مریضی‌های گوناگون دارند. طبع آویشن از نظر طب سنتی گرم و خشک است. آویشن رابه صورت تازه یا خشک و پودر شده در انواع غذا‌ها مصرف میکنند. دمنوش آویشن یا چای آویشن نوشیدنی سا
امروزی که گذشت روز خاصی نبود. راست‌ش را بخواهید علی‌الظاهر روز بدی هم بود. روزی که از پسِ یکی‌-دو ساعت سرفه‌کردن در تخت‌خواب آغاز شود، یحتمل روز خوبی نیست. تا ظهر خواب بودم. به کلاس نسبیت عام نرسیدم. به کوئیزِ بعدازظهرم هم. سرفه‌هایم هم تا همین الآن هم‌راه‌م هستند. اما خب بهانه‌ی این پست چیز دیگری است. چیزی که پرت‌م کرد به حدود 6 سال پیش. بهانه‌ی نوشتنِ این پست این بود که امروز این‌جا 2000روزه شد!
بدجوری این عدد رفته روی مغزم. آخر، 2000 روز؟ م
بیماری سرخک عفونی و کشنده‌ است
اگر کودکی را مرور کنید واقعیت‌هایی را به یاد می‌آورید که مردم براساس آن، بیماری سرخک را مهلک و کشنده نشان می‌دادند و به نوعی آن را یکی از عفونی‌ترین بیماری‌های شناخته ‌شده در انسان معرفی می‌کردند. آنها بر این باور بودند که چنانچه فردی مبتلا به ویروس سرخک در اتاقی سرفه کند یا نفس بکشد و ویروس‌های این بیماری در محیط پخش شود، سایر افراد نیز در عرض چند ساعت به بیماری سرخک مبتلا می‌شوند.
ادامه مطلب
لذت بخش تر از آن مکالمه در زندگی ام نداشته ام.
همه اش گلایه بودو بغض اما شیرین ترین بود...
میفهمی وقتی میگویم شیرین یعنی چه؟
یعنی همان جایی که گفتی "همرو چپکی فهمیدی!"
هیچ چیزی نمانده که بعد از گفتن این جمله ات خوشحال شوم که خب بالاخره همه چیز درست خواهد شد.
همه چیز آوار شده روی زندگیمان.
زندگی هایمان!
: )
اما راحت شدم...
بند غم را از دلم باز کردی...
می شود رفت؟.
نقطه ی بعد از علامت سوال را فقط تو میفهمی.
مثل این که فرزند کوچکت را از خودت دور کنی که بیمار
همینکه بین وجودم خراش می ریزم
به روی گونه دلم را یواش می ریزم
درخت شاید و اما عقیم می ماند
دوباره روی دلم بذر کاش می ریزم
تو را که می نگرم با عروج چشمانم
غزل به پنجه ی پیکر تراش می ریزم
کنار پنجره ، از گَردِ عکس تو، هر صبح
شکر به چای و عسل بر لواش می ریزم
سکوت، فاصله ای بین دستها انداخت
دوباره بین هوا ، ارتعاش می ریزم
خدا ! زلالیِ عشقی بریز بر دستش
به جان ثانیه هایی که پاش می ریزم
رضاسیرجانی
+ تو در مسافت بارانی... که زندگی دو سه نخ کام است... و عمر سر
آویشن
قرن هاست که مردم از آویشن به عنوان طعم دهنده، ادویه و داروی گیاهی استفاده می کنند. دم کرده این گیاه برای درمان سرفه، دیابت، عفونت های قفسه سینه و 
سرماخوردگی مفید است و فرم شربت آن برای ناراحتی گوارشی استفاده می شود.

ادامه مطلب
یکی از نشانه های والدین خوب سلامتی فرزندان شما است.زیرا بدن کودکان هنوز در حال قوی سازی سیستم ایمنی خود است.ممکن است آنها اغلب اوغات بیمار شوند و مراجعه به پزشک به یکی از کار های روزانه شما تبدیل شود.
اگر فرزند شما از یک بیماری شدید و یا جدی رنج میبرد، نگرانی شما ممکن است با یک احساس درماندگی همراه شود، که با کلمات قابل توصیف نیست. مشکلات جزیی مانند عطسه و سرفه کردن و یا یک تب خفیف دلیلی بر این نیست که کودکتان را نزد پزشک ببرید.

ادامه مطلب

پیشگیری از سرماخوردگی
میوه های اکالیپتوس به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین A و ویتامین C ، می توانند سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و در نتیجه خطر سرماخوردگی ، آسم و سرفه را کاهش دهند.درمان کبد چرب
میوه لاجورد دارای خاصیت پاک کنندگی و سم زدایی قوی است که یکی از اثرات سم زدایی کبد است ، بنابراین در صورت پاک شدن می تواند بیماری های کبدی مانند کبد چرب را درمان کند.درمان سنگ کلیه
لاجورد خواص ادرارآور یا ادرارآور طبیعی دارد. ازگل
آب تره:
   اسم های دیگر شامل:ترتیزک آبی,علف چشمه,بولاغ اوتی,شاهی آبی.
   اسم علمی:(N.microphyllum,Nasturtium-aquaticum
   آهن جذب شونده آب تره زیادترازاسفناج میباشد.
   مفید برای مشکل کم خونی دارای کلسیم و ویتامین ث زیاداست.
   آب تره دربیشترمناطق آسیا واروپا رشد میکند.
   دارای خاصیت درمانی مختلف.
   خاصیت ضدسرطانی.
   کاهش دهنده خراب شدن دی ان ای گلبول ها سفید به علت سرطان.
   بهبود مبتلایان به بیماری سرطان پستان.
   بهترشدن فعالیت غده تیروئید به علت وجود ید
جالب است بدانید استفاده از این شربت باعث رفع مشکلات
تنفسی، بهبود سرماخوردگی، آسم، سرفه و سینوزیت می‌شود؛ مصرف گشنیز باعث رفع
درد‌های قاعدگی می‌شود همچنین این شربت می‌تواند به افرادی که قصد ترک
سیگار یا قلیان را دارند هم کمک کند.
گشنیز تازه گیاه معطری است که در بسیاری از غذا‌ها از آن
استفاده می‌شود؛ از تخم گشنیز هم به صورت تفت داده و پودر به عنوان ادویه
استفاده می‌کنند. جالب است بدانید خوردن تخم گشنیز معده را تقویت می‌کند و
مصرف آن ب
فیزیوتراپی کف لگن، تمرینات تقویتی لگن
بانوان پیش از ابداع این تمرین‌ها مجبور بودند یا با بی‌اختیاری فشاری ادرار، ناتوانی در حفظ ادرار در زمان خندیدن، سرفه کردن، عطسه کردن یا پریدن، کنار بیایند یا خطر و عوارض احتمالی جراحی‌ را به جان بخرند که غالباً چندان برای رفع مشکل بی‌اختیاری مؤثر نبود.
روش‌های گوناگونی برای انجام تمرینات و ورزش های کگل وجود دارد، اما وجه مشترک تمامی آنها متمرکز شدن بر انقباض مکرر عضله پوبوکوکسیژس (pc)، یا همان عضله
تجربه‌ی عجیبی رو دارم زندگی می‌کنم.  نه می‌تونم یه دل سیر خمیازه بکشم، نه با خیال راحت و هر اندازه که می‌خوام قدم بردارم! نه می‌تونم غلت بزنم و نه می‌تونم بدون درد سرفه کنم یا حتا موهام رو شونه بزنم. دست اندازا و چاله‌های توی خیابون رو می‌فهمم! مثلن از خونه تا مطب ۷ مدل دست انداز داشت. اولی رو با درد عجیبی گذروندم و برای دومی یاد گرفتم با دستم گردنم رو محکم نگه دارم! از این که فعل هارو مجبورم از نو بچینم و برای هر حرکت از قبل فکر کنم انرژی کم
در طب سنتی گل زعفران دارای طبیعتی گرم و خشک است و از خواص دمنوش زعفران می توان به کاهش تحریکات بینی، تعریق زیاد پوست، غنی شدن خون، درمان دردهای معده و عصبی، تشنج و سرفه های تشنجی و همچنین هیستری اشاره کرد. خوردن مخلوط زعفران و عسل طبیعی نشاط آور و خنده آور می باشد و برای خرد کردن سنگ مثانه مفید است.مصلح زعفران، بادیان رومی یا همان انیسون و سکنجبین می باشد.
دمنوش زعفرانی
چای زعفران برای درمان بسیاری از بیماری ها مانند آسم، سرفه، خشکی پوست
برگشت بهم گفت میدونی چیشده؟
گفتم نه.گفت یادته راجع به اونی که عاشقش شده بودم باهات حرف زدم؟
گفتم آره ولی توی دلم مدام میگفتم «تروخدا بگو همش الکی بود.ایستگات کرده بودم»
گفت باهاش صحبت کردم.میدونستم دوست دختر داره ولی بهش حسم رو گفتم.با اینکه گفت نه ولی من از خودم راضی ام.احساس میکنم حالم بهتره.

فحش و بد و بیراه تووی ذهنم رژه میرفت.از طرفی خوشحال برای اینکه هنوز رویای زندگیم رو کاملا از دست ندادم و هم ناراحت برای اون بدبخت که چه فرشته ای رو از
در یکی از صحنه‌های «من، دنیل بلیک» در یک بانک مواد غذایی دولتی نظام سرمایه‌داری کشور انگلستان که در آن به طبقه‌ی فرودست سهمیه‌ی مواد خوراکی اختصاص می‌یابد، مادری یکی از کنسروهای لوبیا را در گوشه‌ا‌ی بلادرنگ و به دور از چشم دیگران باز می‌کند و با ولع تمام، بی‌اراده به دهان می‌ریزد و ناگهان درهم می‌شکند. کسی که پیش از آن هرگز، گرسنگی طاقت‌فرسایش را به‌خاطر شرافت و عزت‌نفسش به‌رو نیاورده‌است.  
یکی از شوک‌آورترین و تاثیرگذارترین ص
کمک به درمان سرفه و سرماخوردگی
تحقیقات
نشان می دهند که عسل می تواند یک متوقف کننده خوب و موثر برای سرفه باشد.
در یکی از مطالعات یافت شد که عسل می تواند سرفه های شبانگاهی را کاهش داده
و خواب کودکان را بهبود بخشد. این مطالعه همچنین عنوان می دارد که عسل حتی
می تواند به اندازه ی داروی ضد سرفه دکسترومتورفان موثر باشد. البته قبل
از دادن عسل به کودکان خود با پزشک خود مشورت کنید. مخلوطی از آبلیموی گرم
با عسل می تواند وی را درمان کند همچنین حالت احتق
با توجه به این که killshotامینم مغزم را قرق کرده و مدام در سرم پلی میشود بازهم می‌خواهم اسلیپنات گوش کنم اما نمیتوانم...گوشهایم به شدت حساس شده و درد میگیرد...بعد از دوماه که هنزفری گذاشتم و متال پلی کردم از شدت شوک به سرفه افتادم میخواهم قدرت موسیقی متال را به رخ بکشم.آلبوم جدید فاکینگ اسلیپنات آمد و فاکد می...
ماسک جدید کوری تیلور هم فاکد می ...خودش گفته بود که ماسک جدید من آماده شده که اعصابتان را بگاید:)واقعا ماسک اعصاب خورد کنی است فقط نمیتوان
جلوی چشمانم سیاه می شود و عینیتی می دهد به همه تصویرهای تاریکی که چشمانم از پس رنگها به من هدیه داده است مانند نفسی عمیق در طبیعتی دل انگیز که تنها تو را به سرفه خواهد
انداخت: هوایی که مسموم شده است از غصه های ادامه دار، از دیدار های حساب شده، از منفعت ها ... می خواهم به تاریخ ها نگاه نکنم به اینکه چند سالم است یا چند سال گذشته است و دیگر وقتی به ریل های آهنی مستاصل از فرط پیموده شدن ملولانه خیره شده ام فاصله ام را از کرانه ی امید تخمین نخواهم زد.
عوارض دردناک جراحی دیسک کمر

درد در ناحیه پایین کمر، ران و
ماهیچه ساق پاها امانش را بریده است؛ دردی که هنگام عطسه، سرفه یا حرکت
بیشتر می شود. چنین دردی ناشی از دیسک کمر تلقی می شود که با احساس بی حسی و
سوزن سوزن شدن همراه است تا جایی که درمانی به جز جراحی دیسک کمر باقی نمی
ماند.
ادامه مطلب
آبروریزی چشم!... ببخشایید مرا!...
آبریزی چشم دارم، میدانم!...
حساسیت فصلی، آنهم؛
به ندیدن گلهای عاشق!
و دریغشان را دارم!
وای عشق و دریغش!...
سرفه که نه!
ولی تا بتوانم و تاب بیاورم...
به تب میرسد! ولی هقهق نمیرسدبه لب!
ملالی ندارم و نمی نالم!...
دمی و مدی دارد و میرود...
ولی وااای آلاله! واهاای شقاهق هقهق!...
چه آوردی به روزم! ای دل عاشق!...
ای دل عاشق! هق هقهق!...
چشمم، چشم عاشق!
با چه عشقی؛ چشمه ی غم شد!...
کاش ای چشم، نبودت!... چه نم و چه اشکی!...
تار و تر، تیره و ابری
در یکی از صحنه‌های «من، دنیل بلیک» در یک بانک مواد غذایی دولتی نظام سرمایه‌داری کشور انگلستان که در آن به طبقه‌ی فرودست سهمیه‌ی مواد خوراکی اختصاص می‌یابد، مادری یکی از کنسروهای لوبیا را در گوشه‌ا‌ی بلادرنگ و به دور از چشم دیگران باز می‌کند و با ولع تمام، بی‌اراده به دهان می‌ریزد و ناگهان درهم می‌شکند. کسی که پیش از آن هرگز، گرسنگی طاقت‌فرسایش را به‌خاطر شرافت و عزت‌نفسش به‌رو نیاورده‌است.  
مواد غذایی غنی از ویتامین C و اسید فولیک به کاهش التهابات ناشی از واکنش های آلرژیک کمک می کنند.
 افرادی که حساسیت دارند، دارای دستگاه ایمنی هوشیار هستند که نسبت به مواد ظاهرا بی‌ضرر موجود در محل زندگی خود، واکنشی بیش از حد معمول نشان می‌دهند.

به عنوان مثال گرده گیاهان می‌تواند سیستم ایمنی شخص آلرژیک را طوری تحریک کند که گویی با یک خطر جدی روبرو شده، حساسیت یک مشکل بسیار شایع است و از هر 10 نفر، 2 نفر به نوعی از آن مبتلا هستند.

حدود 30 درصد جمع
داخل مواردی که بدن شما فایده شدیدی بوسیله گزش زنبور نشان نداده است، این کمک های بدوی را می توانید انجام دهید: - از موچین بخاطر خارج کردن نیش زنبور استفاده نکنید. یک شیء نوک تر قرین سوزن برای بیرون کردن نیش استفاد کنید. - محل گزش را با آب و صابون بشویید. - بخاطر ۱۰ دقیقه روی محل گزش خنک بگذارید. - از مستحکم یا کرم آنتی هیستامین (مخالف حساسیت) استفاده کنید. - بپا نشانه های عفوت یا نفوذ کردن شدید آلرژی باشید. هیچگار از شریان بند (تورنیکت) استعمال
عوارض و خطرات اکسپکتورانت

نامهای تجارتی : 
Coufex - Pectoramin - Pectorant
رده درمانی:
خلط آور، ضد سرفه
رده فارماکولوژیک:
اکسپکتورانت
اشکال دارویی:
شربت حاوی گایافنزین 100 میلی گرم در 5 سی سی، کلرفنیرامین مالئات 2 میلی گرم در 5 سی سی و سودوافدرین کلراید 30 میلی گرم در 5 سی سی

ادامه مطلب
عوارض و خطرات اکسپکتورانت

نامهای تجارتی :
 Coufex - Pectoramin - Pectorant
رده درمانی:
 خلط آور، ضد سرفه
رده فارماکولوژیک:
 اکسپکتورانت
اشکال دارویی:
 شربت حاوی گایافنزین 100 میلی گرم در 5 سی سی، کلرفنیرامین مالئات 2 میلی گرم در 5 سی سی و سودوافدرین کلراید 30 میلی گرم در 5 سی سی

ادامه مطلب
‍ 
خواص به لیمو

•    خاصیت ضد عفونی کنندگی و ضد التهابی
•    کمک به هضم غذا
•    تقویت سیستم عصبی
•    درمان تهوع و درد
•    تسکین اسپاسم معده و تحریک پذیری روده بزرگ
•    کاهش علائم نفخ و اسهال
•    رفع استرس ، خستگی و افسردگی
•    درمان اختلالات خواب و بی خوابی
•    تنظیم متابولیسم و کمک به کاهش وزن
•    کاهش تب ناشی از آنفلوآنزا
•    درمان سرماخوردگی و سرفه و آسم
•    درمان گرفتگی بینی و برونشیت
•    تسکین سیستم عصبی و درمان افسردگی خفی
دلم میخواست پسر بودم الان میرفتم بیرون یکم دعوا میکردم داد میزدم سیگار میکشیدم چهارتارو میزدم کتک میخوردم یکم ازراین فشاری که الان رومه کم میشد.
ولی حالا دختر شدم نه تنها نمیتونم هیچ حرفی بزنم بلکه ساکت باید بشینم و با ملایمت کارایی که چپ و راست بهم میگن با مهربونی انجام بدم چون اگه یکم تن صدام بالا ببرم یا لحن جدی حرفی بزنم چون نمیدونن چمه بازخواست و مجازات میشم.
دختر بودن سخته لااقل برای من عصبانیتم با ریختن طرفها تو طرف شویی خالی کنم یا ب
علایم بیماری سرخک عبارت است از :تب بالا و چند روزه،آب ریزش بینی،التهاب ملتحه چشم و جوش هایی که بعد از شروع تب ظاهر می شوند.التهاب پرده مغز التهاب گوشی میانی و برونشیت ممکن است در ادامه علایم سرخک ظاهر شود.در بعضی از کشورها میزان مرگ ومیر به 10درصد مبتلایان می رسد. سرخجه نیز با بثورات جلدی همراه است و علایم آن نظیر تب و سرفه خفیف تر از سرخک بوده و بیماری خطرناکی نیست.خطر این بیماری مربوط به خانم های باردار است که در صورت ابتلا احتمال نقص مادرزاد
خب، تو سال جدید پست نذاشتم.
سلام بچه ها. امیدوارم تا الانِ سال جدید بهتون خوش گذشته باشه، یا حداقل بهتون بد هم نگذشته باشه.
من؟
روز قبل عید زیر سرم و آمپول بودم چون سرمای شدیدی خورده بودم. تو حالت فجیعی سفره هفت سین چیدم. سیبو میذاشتم یه عطسه میکردم، سماق رو میذاشتم یه سرفه و عطسه می کردم. یه چیز فجیعی اصن :))
دیگه خلاصه به هر فلاکتی بود برای هفت سین آرایش کردم و لباس پوشیدم و با بقیه دور یه سفره نشستم. مراسم هفت سین تو خونه ی ما خیلی مهمه و هممون د

این پست رو خوندم یاد شب آخرم تو کربلا افتادم !
شب آخر که تو کربلا بودم خاله ام که مدیر کاروان بود بشدت مریض شد و دست ما هم بسته که چکار کنیم اینا ؟!
یادمه رفتم داروخانه ی حرم !
داروخانه ای که دقیق داخل خود حرم بود ! ((نمیدونم الانم همونجاست یا نه ؟! ولی زمانی که من رفتم  دقیق اونجا بود.))
سر صف دارو بودم صف خیلی خیلی شلوغی داشت ! چند نفر جلوی من بودند تقریبا من یکی دو تا مونده به آخر صف بودم.
صف آقایون خیلی بیشتر از صف خانم ها بودند ، فکر کنم دو سه ساع
عسل آویشنساکارز 2.8پرولین 490خواص عمومی (از عرضه کننده)✅ تقویت بینایی✅ بهبود صرع و تشنج✅ درمان ناراحتی های برونشیت✅ درمان سرفه✅ درمان درد های مفصلی
جهت دریافت آخرین قیمت به فروشگاه مراجعه نمایید.
Khorjineirani.ir
Eitaa.com/Khorjineirani
Sapp.ir/Khorjineirani
جهت سفارش: @KHiSefaresh
جهت دریافت آخرین قیمت و خرید به فروشگاه مراجعه نمایید.
Khorjineirani.ir
Eitaa.com/Khorjineirani
Sapp.ir/Khorjineirani فروشگاه خورجین ایرانی @Khorjinrirani
خواص درمانی زنجبیل
زنجبیل یا زنجفیل گیاهی است با نام علمی ZINGIBER OFFICINALE که به نام عمومی GINGER در دنیا مشهور است. از نام های دیگر آن می توان به جربیل و زنزبیل نیز 
اشاره نمود.
اثرات درمانی
زنجبیل جزء گیاهان دارویی مهم بوده و دارای خواص متعددی از جمله ضد تهوع، مقوی قلب، ضد لخته شدن خون ، ضد باکتری، آنتی اکسیدان ، ضد سرفه، ضد سموم کبدی،
 ضد التهاب، ادرارآور، کاهش اسپاسم، محرک سیستم ایمنی، ضد نفخ، افزایش ترشحات روده ای معدی، پایین آورنده ی کلسترول خو
بادام درختی، ملین بوده و روغن بادام
ضد یبوست است. بویژه از روغن بادام می توان برای رفع یبوست در کودکان
استفاده کرد. بادام سینه را نرم می کند. و برای رفع سرفه، ناراحتی حنجره و تنگی
نفس بسیار مفید بوده و خلط آور است. از آن برای درمان زخم روده ها و مثانه و اسهال
استفاده می شود. بادام بو داده مقوی معده بوده و قابض است.  بادام
تقویت کننده نیروی جنسی است و تولید اسپرم را زیاد می کند.بادام  آسیاب شده
را با عسل مخلوط کنید برای درد کبد و سرفه بسیار مفید ا
بادام  درختی، یکی از قدیمی ترین درختانی است که در مناطق سردسیری و نیمه سردسیری ایران کشت می شود. تعدادی از محققان وطن اصلی بادام را به ایران نسبت می دهند. خواستگاه اصلی بادام منطقه وسیعی از ایران و تاجیکستان و افغانستان تا غرب پاکستان بوده. که همراه کاروانها به فنیقیه رفت و از آنجا به یونان رفت. و بعدها توسط یونانی ها به سایر بنادر دریای مدیترانه گسترش یافته است.
بادام درختی، از کاملترین و مفیدترین مواد غذایی است. که مصرف آن به همه گروههای سن
۱- پیشگیری از ابتلا به سرطان و بیماری‌های قلبی
از جمله خواص درمانی عسل طبیعی این است که
سرشار از فلانوئید و آنتی‌اکسیدان است، موادی که ریسک ابتلا به انواع
سرطان و بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهند. این فلانوئیدها و
آنتی‌اکسیدان‌ها سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و خطر ابتلا به سرطان‌ها
مختلف را کمتر می‌کنند.
۲- کاهش خطر ابتلا به زخم معده و سایر بیماری‌های معده
تحقیقات اخیر پزشکی حاکی از آن است که عسل
خالص و طبیعی بسیاری از مشکلات و بی
انار و سرماخوردگی

اگرچه
سرماخوردگی تنها از دهه ۱۹۵۰ شناخته شده‌است، اما این بیماری از دوران
باستان با انسان همراه بوده‌است. علائم و درمان آن در پاپیروس‌های ابرس
مصری، قدیمی‌ترین اثر طبی موجود که در قرن ۱۶ پیش از میلاد نوشته شده،
توضیح داده شده‌است. واژه «سرماخوردگی» اولین بار در قرن ۱۶ به کار برده شد
و علت نامگذاری آن تشابه بین علائم این بیماری و علائمی که هنگام در معرض
قرار گرفتن هوای سرد است به وجود می‌آید بود. در این مطلب از سایت
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
انار و سرماخوردگی

اگرچه
عسل و آناناس
 آناناس چه ویژگی های دارد؟
آناناس
یک میوه گرمسیری شفابخش، بسیار لذیذ و با خواص فراوان است که شبیه مخروط
کاج است. آناناس بومی ناحیه گرمسیری قاره آمریکا است. هاوایی بزرگترین
تولید کننده آناناس می باشد اما امروزه برزیل، فیلیپین و کاستاریکا هم
آناناس را تولید می کنند. آناناس منبع خوبی برای تهیه کلسیم، پتاسیم، آنزیم
‌بروملین ، فلورید، منگنز، فیبرهای قابل حل و ویتامینهای  A, B1,C مورد
نیاز بدن می باشد.
آناناس را از قدیم
الایام در
همانگونه که میدانیم بیماران سی اف مستعد به ابتلا به عفونتهای میکروبی و یا قارچی مکرر ریوی میباشند .کشت خلط بهترین روشی است که از طریق ان میتواند عفونت ریوی که گاها باعث اسیب جدی به بیماران می شود را زود تشخیص دهیم.چه موقع لازم است کشت خلط در بیماران سی اف انجام شود ؟در دوحالت لازم است برای بیمار کشت خلط انجام شود :1. در زمانی که بیمار علامت تنفسی ندارد که به صورت دوره ای انجام میشود 2. در زمانی که علائم تنفسی بیمار تشدید شده و احتمالا مبتلا به ع
معجون حیات
به اندازه یکسان  داروهای گیاهی را کوبیده و با هم مخلوط میکنیم و آن را دَم کردهو روزی یک فنجان نوش جان کنید.
( شادابی و سلامتی بدن ، پیشگیری و درمان بیماریهای گوارشی ، چربی خون ، مشکلات ریوی و سرفه و ...
( آویشن ، شوید ، نعناع ، جعفری ، مرزه )
عسل دارایی خواص  دارویی بسیار زیادی میباشد 

فشار
ضعف
اختلال خواب
مشکلات بینایی
بوی بد دهان
درد دردناک، در کودکان بیش از یک ساله
سرفه و آسم
سکسکه
زخم معده
اسهال و دیازنتری
استفراغ
خوابیدن و ادرار مکرر
فشار خون بالا
چاقی
زردی
اگزما و درماتیت
سوختگی، برش و زخم
آرتروز
همانگونه که میدانیم بیماران سی اف مستعد به ابتلا به عفونتهای میکروبی و یا قارچی مکرر ریوی میباشند .کشت خلط بهترین روشی است که از طریق ان میتواند عفونت ریوی که گاها باعث اسیب جدی به بیماران می شود را زود تشخیص دهیم.چه موقع لازم است کشت خلط در بیماران سی اف انجام شود ؟در دوحالت لازم است برای بیمار کشت خلط انجام شود :1. در زمانی که بیمار علامت تنفسی ندارد که به صورت دوره ای انجام میشود 2. در زمانی که علائم تنفسی بیمار تشدید شده و احتمالا مبتلا به ع
فیزیوتراپی قفسه سینه چیست؟
تنفس نقش پررنگی در حیات و کارکرد سیستم بدن دارد . گاهی اوقات مشکلاتی مانند انواع بیماری های تنفسی و قلبی موجب می شود که فرد در تنفس دچار مشکل شود. لذا برای رفع این مشکلات مراقبت های درمانی مختلفی انجام می گیرد که یکی از مهمترین اقدامات فیزیوتراپی قفسه سینه به منظور بهبود تنفس و پاکسازی مجاری هوایی استفاده می شود و این روش فیزیوتراپی شامل اقداماتی است که به منظور درمان بیماران گروه های سنی مختلف مبتلا به مشکلات تن
20 مورد از فواید سلامتی روغن آویشن
مزایای روغن آویشن از هزاران سال پیش در کشورهای مدیترانه شناخته شده است، و نیز در پزشکی آیورودا استفاده می شود.این نمونه ای کامل از یک ترکیب طبیعی است که اثرات متعدد و اغلب هم افزایی بر سلامت شما دارد .در این مقاله ما 20 مورد از مواردی که این گیاه به سلامی شما کمک می کند را بیان خواهیم کرد .
1- درمان سرطان
آویشن وحشی وحشی مورد استفاده برای ایجاد سلول در سلول های سرطان پستان است. پس از 72 ساعت درمان، روغن اسانس آویش

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

وبلاگ ایندکس بلوک CLC هارطونیان و بیابانی مشاوره نقشه برداری - نقشه یو تی ام - نقشه ثبتی cs scorpion تعمیر لباسشویی سامسونگ | تعمیر یخچال سامسونگ آل یاسین | خدای ما دوباره سنگ و چوب شد نیامدی Subhub مهر تو عکسی بر ما نیفکند / آئینه‌رویا! آه از دلت، آه... دلنوشته های یک انسان...